Pożyczki dla zadłużonych bez przelewania grosza – czek GIRO

pożyczka na dowód bez zaświadczeńPrzelew weryfikacyjny to najpopularniejszy sposób potwierdzenia swojej tożsamości podczas zaciągania zobowiązania. Stał się powszechny całkiem niedawno, bo w 2016 roku z wejściem w życie ustawy antylichwiarskiej i skutecznie zabezpiecza przed wyłudzeniami kredytów. Nieliczne firmy pożyczkowe oferują również inny, bardziej tradycyjny sposób przejścia przez proces weryfikacji i wypłacenia gotówki – czek GIRO.

Czek GIRO – czym jest i jaka jest jego historia?

Czek GIRO to dokument, który pozwala potwierdzić tożsamość i wypłacić pieniądze pożyczki poza rachunkiem bankowym. Zobowiązanie może być zaciągnięte przez stronę internetową firmy pożyczkowej, a odebrane na w oddziale Poczty Polskiej. Czek GIRO nie jest nowością, a raczej tradycyjną metodą wypłacania pieniędzy, która stała się mniej popularna w wyniku szybkiego rozwoju bankowości internetowej. Według raportu Polska bankowość w liczbach na koniec pierwszego kwartału 2019 roku aż 33,1 mln kont osobistych prowadziły banki w Polsce.1 Mało kto więc korzysta z innej formy potwierdzania swoje tożsamości i wypłacania środków z pożyczki niż przelew weryfikacyjny z rachunku bankowego.

Pożyczka dla zadłużonych bez przelewania grosza krok po kroku

  1. Wybranie firmy pożyczkowej – choć zdecydowana większość instytucji pozabankowych oferuje pożyczki z przelewem weryfikacyjnym, to spośród ofert pożyczek dla zadłużonych bez przelewania grosza również można wybrać taką, która będzie maksymalnie dopasowana do indywidualnej sytuacji finansowej.

  2. Wypełnienie formularza – dokonywane na podstawie dowodu osobistego. Dokument będzie potrzebny podczas odbierania i realizacji czeku GIRO.

  3. Odebranie czeku GIRO – po otrzymaniu pozytywnej decyzji z firmy pożyczkowej za pośrednictwem kuriera wysyłany jest do nas czek GIRO. Kurier ma obowiązek potwierdzenia danych z formularza, dlatego poprosi o pokazanie dowodu osobistego.

  4. Weryfikacja tożsamości i wypłata gotówki – następnie z czekiem GIRO należy udać się do najbliższego oddziału Poczty Polskiej. Tam, równie za okazaniem dowodu można potwierdzić dane i wypłacić pieniądze.

1https://prnews.pl/wp-content/uploads/2019/06/Polska_bankowosc_w_liczbach_I_kw_2019_raport_prnews_bankier_02.pdf